1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.38 (4 Votes)

Znáte to, objeví se hra, která se vám líbí a jediným problémem je zobrazující se reklama. Nemám rád reklamu a osobně preferuji zakoupení aplikací. Bohužel v honbě za zbohatnutím výrobci her od modelu prodávání software ustupují a dávají přednost jiným způsobům, jak vydělat peníze. Je to možnost postupovat ve hře za nákup různých věcí. Bohužel hodnota těchto nákupů mnohonásobně převyšuje běžné ceny aplikací, jak se přesvěčil jeden člověk ve hře Game of War a utratil tam desítky milionů korun. A o tom byla i hra Hill Climb Racing, tam byly krom reklamy i zlaťáčky. Sbíráte zlaťáčky a za ně pořizujete lepší vybavení. Jenže za nějakou dobu je jich potřeba víc a víc a tolik zlaťáčků už hraním nezískáte a museli byste nějaké koupit za opravdové peníze. To už se Vám nechce a pak se vrcholem všeho stane, že krom zlaťáčků se po čase ve hře objeví i drahokamy, které umožňují další postup. Ale i když hraním nějaké nasbíráte, zjistíte, že byste jich potřebovali tak 1000x tolik a hraním nemáte nikdy šanci tolik drahokamů získat. Nákup drahokamů za skutečné peníze je tedy jediný možný další postup. Nebo ne?

Když už jsem měl čas si s telefonem hrát, rozhodnul jsem se, že si na vývojáře dané hry trochu posvítím a podívám se, jestli je možné si své šance trochu zvýšit. A hned Vám prozradím, že to možné je. Zde Vás musím upozornit, že nejsem právně vzdělán a zmíněný postup může být právně napadnutelný, a proto Vám ho nedoporučuji. Vše je jen o tom, že lidská zvídavost nezná hranic. Toto není návod k podvádění, ale návod k tomu, že když se chce...

Co budeme potřebovat:

a) rootnutý telefon
b) nějakou možnost jak editovat textové soubory

Možností editace je celá řada, já použil nainstalovaný Total Commander pomocí "Nativnux installeru", který je použit níže, spustil jsem ho pomocí "sshd", ale využít můžete třeba "terminal emulátoru", nebo vše provést pomocí "adb" a příkazů shell/pull/put atp.

Návod:

1. Ukončete hru, pokud je spuštěna.
2. Přihlašte se pod rootem příkazem su
3. Pomocí Total Commanderu jděte do složky /data/data/com.fingersoft.hillclimb/shared_prefs
4. Zde otevřte F4 soubor hillclimbprefs.xml
5. Pomocí F7 vyhledejte:

"coins" pro zlaťáčky:
<int name="coins" value="77719" />

a "gems" pro drahokamy:
<int name="gems" value="231" />

6. Do hodnot value zapište požadované hodnoty
7. Soubor uložte F2/Esc. To je vše.

Možná by se výrobci her měli zamyslet nad napadnutelností svých softwarů. My můžeme jen doufat, že takto lehce napadnutelné jsou jen hry a netýká se to bankovních či jiných citlivých aplikací v Androidu.Tam by totiž už veškerá hra končila.

Comments powered by CComment