1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Dnes to bude velice krátké, koupil jsem si S23.

Ne snad, že bych musel mít nejnovější věci, jak říká teta mé ženy, ale důvod byl ten, že S22 má problém s modemem. Zdarma to opravují u Samsungu bez problémů, ale vyměňují kompletní základní desku a to znamená vše opět instalovat. Ne že by to byla taková katastrofa, ale u bankovních aplikací a jim podobných, třeba jako lítačka, identita občana apodobně se vše musí znovu nastavovat.

Řekl jsem si, když už reinstalovat, tak do nového, navíc Exinos v S22 se Samsungu opravdu nepovedl, viz můj předchozí update článku Samsung S22 - pár poznatků. Důvodů k upgradu na S23 je ale víc:

Plusy:

1. Všechny tři, ač stejné, fotomoduly doznaly drobných zlepšení. Fotky nejsou tak rozpatlané a jsou ostřejší.
2. Výkon je brutální a nedá se to s S22 srovnat.
3. S23 se hřeje podstatně méně, než S22.
4. Baterie vydrží bez problému dva dny a při menší zátěži i tři.
5. Při režimu letadlo, přes noc neubude ani procento!
6. Kvalita i design telefonu je perfektní.

Samsung S23 je takový reparát S22. Takto měla fungovat S22 před rokem a nebyl by důvod ji měnit, ale EU byla bohužel odkázána na Exynos. Naštěstí ty doby jsou pryč, a my se můžeme opět těšit na ty nejlepší chipsety v Samsung telefonech, které byly doposud vyhrazeny USA a Jižní Korei. Samsung S23 není převratná novinka, proto nemá cenu psát dlouhou recenzi, přečtěte si recenzi o S22 a krom výše zmíněných vylepšení, je nový model prakticky stejný.

Mínusy:

1. Oddělené fotomoduly se budou hůře čistit.
2. Pekelně drahé příslušenství.
3. Když telefon strčíte do pouzdra stanese z něj běžný mobil bez náznaky elegance.

No a ostatní se dočtete asi v technické specifikaci. Jen doplním, že je v nich poměrně dost nepřesností. Takže S23 má OIS i u 3x zoom objektiv i 15W bezdrátové nabíjení.

Závěr:

Samsung S23 je skvělý, našlapaný malý telefon, který skvěle slouží jako špičkový mobil, ale ze kterého díky Samsung DEX uděláte i stolní počítač, herní konzoli, nebo multimediální centrum. A řekněte který z konkurentů toto má.

Dodatek:

Pokud bych nepreferoval velikost, vybral bych si Samsung S23 Ultra, tam došlo k mnohem více změnám a jestli chcete Android telefon bez kompromisů, tak Samsung Galaxy S23 Ultra je nejlepší možný výběr.

Comments powered by CComment