1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Myslím, že telefon nemá cenu nějak sáhodlouze představovat. Snad jen ve zkratce shrnu, že S4 LTE+ (GT-I9506) je taková vylepšená a rychlejší S4. ALe jestli chcete kompletní recenzi, najděte si jakoukoli o běžném S4 a přečtěte si ji, protože S4 LTE+ je naprosto stejné co se týče prostředí, ovládání i dodaných Samsung "vylepšení". Jediné rozdíly jsou v hardware. Proto zde uvedu jen základní srovnání s S4, plusy i mínusy...

Samsung totiž vyrobil několik S4 modelů. Běžný model S4 má značením GT-9505, ale to není jediný model, pojdmě si je teď projet:

GT-I9500 Tento model není určen pro náš trh a místo procesoru od Qualcommu obsahuje procesor Samsung Exynos 5410.
GT-I9505 Toto je běžná S4, která se prodává i u nás. Procesor Qualcomm APQ8064T (1 900 MHz)
GT-I9505G Tento model je hardwarově shodný s GT-I9505 jen obsahuje "čistý" Android a procesor taky APQ8064T.
GT-I9506 Toto je telefon o kterém si budeme povídat a věřte že nemá s zádným zde jmenovaným modelem krom vzhledu nic společného. Dorazil na trh mnohem později a dalo by se říct, že to byl tak trochu testovací model před Samsungem S5. Jeho označení je S4 LTE+ a produktové jméno ks01tle. Obsahuje stejný procesor jako S5 tedy Qualcomm MSM8974AA (2 300 MHz), jen s o něco menším taktem jak S5.
SHV-E330S, SHV-E330K, SHV-E330L Jsou další odnože vylepšeného S4, značeného S4 LTE-A, ale procesor snad není Qualcomm, ale Samsung Exynos. Jaké jsou jednotlivé rozdíly mezi S/K/L už jsem nezjišťoval, ale tyto verze nejsou určeny pro mezinárodní trh, proto bych si tipnul, že budou mít podporu pro jiné radiové frekvence.


Rozdíly oproti klasickému S4:
1. Rychlejší procesor Qualcomm Snapdragon 800
2. Výrazně rychlejší grafický procesor (to souvisí s bodem 1. jen jsem to uvedl proto, že u GPU je nárust výkonu daleko větší nežli u CPU části)
3. Display má reálné podání barev (není tak teple laděný, jako u S4)
4. Zatím jen Android 4.3 a Samsung vydal Open-sources pouze pro Android 4.3 (znemožňujě vývoj alternativních ROM)

S4 LTE+, jak již bylo řečeno, je vlastně S4 s procesorem z S5, samozřejmě je to pořád S4 a nemá různé fičury, jako vodotěsnost, USB3, čtečku otisků prstů atp. které najdete u S5, ale co se týče poměru cena/výkon je na tom S4 LTE+ podstatně lépe nežli S5.

Plusy:
+ S AnTuTu 45000 patří mezi nejvýkonnější telefony na trhu (LG G2, Samsung S5, Note3, Xiaomi MI3 apod.)
+ Konečně plynulý a rychlý Android
+ z 5" telefonů patří mezi nejmenší a nejlehčí
+ výborná a kvalitní výbava: LCD, zvuk, fotoaparát, senzory, vibrace a vůbec vše je v telefonu na velmi vysoké úrovni
+ tlačítka pod LCD
+ slot na micro SD (navíc není pod baterkou a SD se dá vyměnit za chodu telefonu)
+ připojitelnost MHL2/USB OTG
+ možnost výměny baterie
+ Infra LED
+ Prozatím ne moc využitelné rychlejší LTE
+ Malá spotřeba v pohotovosti i při zapnutém WiFi
+ Možnost spuštění dvou aplikací na LCD vedle sebe
+ notifikační LED

Mínusy:
- Nemá FM rádio
- Samsung zcela opomíjí USB mass storage mód, který je třeba u Sony běžný
- Pro běžného uživatele je Samsung KNOX na obtíž
- pozdní vydávání upgrade Androidu
- baterie je jen na maximálně 2 dny, ale pokud telefonu dáte zabrat tak jen na pár hodin
- při zátěži se víc hřeje
- Samsung aplikace zabírají zbytečně místo v ROM, dalo by se klidně 1GB ušetřit
- pro mne je to velká kráva
- notifikační LED je špatné kvality (špatné míchání barev např. nastavit bílou je prakticky nemožné)


Jak se rozdíly mezi S4 a S4 LTE+ projevují v praxi? No řeknu asi tolik, že že telefon je daleko svižnější než S4 a grafický výkon je skvělý. Rozdíl si vychutnáte obzvlášť v náročných hrách, kde vše šlape mnohem plynuleji, než v S4. Ale není to jen ve hrách, i běžné reakce telefonu jsou lepší a o S4 LTE+ mohu prohlásit, že je to jeden z mála Androidích telefonů, které běží jako iPhone.

Měl jsem to štěstí a mohl jsem porovnat i s Nokií Lumia 925. Těžko se hodnotí rychlost prostředí, prože v Nokii prakticky žádné prostředí není, ale vyzkoušel jsem prohlížeč na obou telefonech, protože to je asi jediná možnost, jak telefony a systémy porovnat a S4 LTE+ na tom byl o poznání lépe jak Nokia. A to je co říct, když v mém S4 LTE+ mám asi 100 uživatelských aplikací, mnoho fotek, muziky, ale hlavně podporu pro Flash a Nokie byla čistá jako slovo boží. Ale i přes to všechno byla má S4 LTE+ při načítání webových tránek rychlejší.

Všimnul jsem si lagování na některých S4 telefonech, no vlastně prakticky na všech co jsem měl v ruce a měli oficiální firmware bez úprav. Ale tady žádné pravidelné laggy při běžném používání nepozoruji. Těžko hodnotit, protože osobně mám telefon rootnutý a veškeré aplikace od Samsungu mám odinstalované. Ale telefon si i tak občas škubne, třeba při hraní her, kdy pařím v kuse, se objeví za tu dobu třeba jen jedno škubnutí a jindy zase ne, ale to je tak ojedinělé, že se to snad ani nedá počítat. Navíc osobně při hraní her nevypínám synchronizace, takže jestli se jednou za čas sejde víc aplikací, co si vyžádají víc procesorového času na jednou, a telefon si škubne, tak myslím že mu to mohu odpustit.

Dál již asi nemá cenu telefon více popisovat a jestli se chcete dozvědět více o mých pokusech s tímto telefonem, odkážu vás na mé další články:

MHL adaptéry (připojení telefonu k TV pomocí HDMI)

Myš a klávesnice k vašemu Androidu.

Gamepady pro Android

Android jako PC

 

Comments powered by CComment