1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Připojení klávesnice
A opět se dostáváme k ALE! Klávesnici lze připojit jak USB pomocí USB OTG (pokud USB OTG telefon podporuje), tak třeba bezdrátově pomocí bluetooth. Jenže kdo si myslí, že klávesnice funguje jako na PC bude rychle vyveden z omylu. Android remapuje některé klávesy a proto je napsání některých znaků prostě problém. Mluvím o znacích psaných normálně na PC pomocí Alt+gr. Takže nenapíšete #&@ atp. Naštěstí jsou tu aplikace které tuto problematiku řeší a tak se to dá docela dobře vyřešit. Já používám External keyboard helper. Pokud najdete něco lepšího tak prosím dejte vědět.

Remapování není jediný problém s externími klávesnicemi, pokaždé, když připojíte klávesnici k telefonu, je neustále na pozadí interface ze softwarové klávesnice, která je v systému nastavena jako primární. To má za následek potíž třeba s tím, že se u různých druhů SW klávesnic používá neustále predikce a věřte, že to je opravdu protivná vlastnost, když píšete na HW klávesnici. Nejlepším řešením je použít nějakou utilitu, co vám přepne systémovou klávesnici automaticky po připojení HW klávesnice k vašemu telefonu. Osobně používám program Tasker.

Připojení myši
Můžete připojit opět USB, nebo bluetooth myš a obě fungují stejně dobře, jen pravé tlačítko plní funkci zpět a prostřední tlačítko vás vrací na domácí obrazovku a jeho přidržení do seznamu spuštěných aplikací.

Víc asi nemá cenu o klávesnici a myši psát, jednoduše funguje to, jen si člověk musí zvyknout na určité odlišnosti a trochu systém poladit.

Comments powered by CComment