1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (3 Votes)

Nedávno se objevil článek, který na mobil.idnes.cz vyzdvyhuje telefon Lenovo Vibe P1m, protože vydrží na baterii skoro 3 dny a přitom stojí jen 5000,-. Pomiňme, že tento model je jen předražený low-end s velikou baterií a osobně bych raději koupil za stejné peníze Lenovo P70. Ostatně si je porovnejte samy zde na Mobilmanii. Důležité je, že jsem se v diskusi ozval, že skoro 3 dny dokážu se svým Samsungem S4 LTE+ taky a přitom je S4 LTE+ jen o něco málo dražší a přitom je to stále hi-end. Okamžitě jsem byl rozcupován na kousky a označen za lháře, že není možné aby mi můj S4 LTE+ při běžném použití vydržel skoro 3 dny. A tak mne napadlo, že bych mohl udělat malý návod, jak můžete 3 dny na baterii docílit i vy.

Jak již název článku napovídá, nebudu se věnovat jen mému telefonu S4 LTE+ (GT-I9506). Má doporučení budou i pro ostatní Androidy, hlavně pak pro Samsungy Note, S4, S5, S6, ale i další.

Začneme tím nejjednoduším co platí pro všechny zařízení Android. Drobných zlepšení ve výdrži na jedno nabití můžeme docílit i bez ROOTu a čarování se systémem. Zde je jen krátce popíšu, protože by je měl každý Androiďák bez velké námahy zvládnout sám.

a) Pokud máte jako my u Samsungu OLED displej, ušetříte mnoho energie, když si nastavíte černé pozadí pracovní plochy a zamykací obrazovky.
b) Také ve všech aplikacích, ve kterých to jde nastavte tmavé téma, nebo černé pozadí.
c) Samsungům hodně užírá baterii i Touchwiz, proto doporučuji instalaci jiného launcheru. Osobně používám Nova Launcher, ale Holo je ještě šetrnější a taky není špatný.
d) Pokud nepotřebujete, vypněte si OK Google.
e) Pokud nepoužívate, vypněte Inteligentní displej.
f) V možnostech pro vývojáře vypněte animace. (Tyto možnosti zpřístupníte nekolikanásobným kliknutím na Číslo sestavení v menu O Zařízení)
g) Nastavte si Automatický jas.
h) V účtech synchronizujte jen ta data, co opravdu potřebujete.
i) Vypněte si Automatické aktualizace telefonu a aktualizujte, když zrovna dobíjíte.
j) Vypněte si Automatické aktualizace v Google Play a opět je provádějte po připojení telefonu na nabíječku.
k) Zkraťte dobu zapnutého displeje na kratší dobu.

A teď k tomu náročnějšímu. Co budeme potřebovat:

1. Vědomí toho, že ztrácíte záruku a vše co děláte je jen na Vaše vlastní riziko!
2. ROOTnutý telefon a ideálně CWM (ClockworkMod Recovery).
3. Změna kernelu.
4. Určité modifikace systému.
5. Instalace a nastavení dalších aplikací.

A jak to vypadá, když vše funguje jak má? Telefon jsem používal normálně, bez omezení. Brouzdal jsem po Internetu, hodně telefonoval, posílal e-maily a SMS a 1/2 hodiny jsem si zahrál Sudoku. Přes den jsem měl vše zapnuto, data, WiFi, Bluetooth, synchronizace, NFC, GPS. Jen na noc se mi vypínají data a WiFi.

  • Screenshot_2015-11-18-06-41-53_resize

Tak co, chcete abych článek dokončil?

 

Comments powered by CComment