• Problém Huawei/ZTE (alias Čína)

  Tento článek se mi nebude psát lehce, protože nebude moc technický. V médiích poslední dobou rezonuje téma bezpečnostního rizika Číny a Huawei. Mnozí se do debat vkládají s vervou, aniž by měli alespoň sebemenší znalosti na poli IT, či jiných, k tématu potřebných odvětví. Ani mé znalosti v oboru armády, bezpečnosti státu, politiky nejsou velké. Mám ale poměrně dost znalostí IT (v rámci

  ...
 • Samsung S8 Android 8 OREO (CRB7) pro ODIN ke stažení.

  Krátce po vydání Androidu 8 Oreo na Samsung S8 ho výrobce stáhnul z webu. Důvodem byly problémy s boot loopem telefonu po aktualizaci.

  Naštěstí jsem byl rychlý a aktualizace včas stáhnul. Takže pro ty, kteří to nestihli můžete si je stáhnout zde.

  Jsou rozbaleny a přepakovány, aby šli flashnout pomocí ODINU. Originály totiž obsahují soubory zapalované pomocí komprese lz4 a

  ...
 • Samsung S8 Android 8 OREO (CRB7) ODIN flashable for download.

  Samsung removed Android 8 (Oreo) for Galaxy S8 short time after it was released. Some users has problem with boot loop after upgrade.

  But I'v catch it and now you can download this upgrade from my web here.

  The files are re-packed and preppared for ODIN and you can upload them directly into your phone.

   

   

  Version CRB7 for ODIN lz4 unpacked:

  ...
 • Přechod na PHP 7 a databázové API mysqli.

  Mám spoustu práce s přestavbou bytu a na nějaké IT projekty nemám čas. Tak jen krátké info.

  Kuchyň už stojí! Ne, pardon, to neměla být ta zpráva. :-)

  WEB jsem upgradoval na PHP verzi 7.1 z už zastaralého PHP 5.3 a stím musela přijít ještě jedna změna. Protože PHP verze 7.x již nepodporují původní mysql API, musel jsem stránky přeprogramoval na API mysqli.

  Jsou to změny

  ...
 • HTTPS na Tomogo webu.

  Jen krátké info. Zprovoznil jsem na svém webu HTTPS. To znamená, že se žádná data mezi Vámi a webem Tomogo.cz už nebudou posílat nezabezpečeně. Hesla sice byla šifrována a mohu Vás ujistit, že ani já jako vlastník webu je nedokážu dešifrovat (no, dešifrovat jdou, ale je to hodně práce za málo muziky), ale doba jde dál a bezpečnosti není nikdy dost.

  Ode dneška se tedy šifruje veškerý

  ...
 • News